The Athens large entertainment center makes a bold, grand statement that fills your space with a regal gravitas. A stately, noble silhouette, Athens fits perfectly into a transitional style. Beautifully fashioned from high-quality, ethically harvested rubberwood, this gorgeous piece comes in a decadent chocolate brown finish, guaranteed to bring everlasting quality. With a 92” top and two double-door cabinets with adjustable shelves, the Athens large entertainment center has all the storage you’ll need. For the best in sleek, glamorous functionality, Athens is the clear winner.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Athens |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 30.000 |
| Carton Weight | 329.000 lb |
| Product Weight | 214 lb |
| Carton Volume | 42.933 |
| Carton Weight | 270.700 lb |